Autor strony: Zbigniew Woźniak

 

 

z.wozniak@orange.pl         

 

Poradnia Terapii Uzależnienia

tel.: +48 56 46 123 92

Poradnia Terapii Uzależnienia Od Alkoholu 

i Innych Uzależnień

 

Grudziądz, ul. Sikorskiego 34-36

Wszystkie spotkania indywidualne wymagają wcześniejszej rejestracji.

 

Rejestracji można dokonać:

  • osobiście w pokoju rejestracji codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
  • poprzez osobę trzecią w godzinach jak wyżej
  • telefonicznie w tych samych godzinach
  • za pomocą formularza na stronie Poradni (należy podać nazwisko, imię, pesel, nr telefonu lub e-mail, proponowany dzień i godzina spotkania - odezwiemy się i potwierdzimy termin spotkania lub zaproponujemy inny, gdy termin będzie zajęty).

 

 


 

Zajęcia grupowe odbywają się w 6-ciu grupach terapeutycznych:

 

  • Grupa wstępna - jest to grupa edukacyjno informacyjna, gdzie pacjent dowiaduje się o podstawowych zasadach obowiązujących podczas terapii, o organizacji i terminach zajęć. Zajęcia w tej grupie odbywają sie 2 razy w tygodniu, razem 8 dwugodzinnych zajęć.

 

 

  • Grupa I - jest kontynuacją grupy wstępnej, jest grupą pracy nad tożsamością alkoholową. Tutaj pacjent dowiaduje się co to jest uzależnienie od alkoholu, jakie są objawy uzależnienia, utożsamia się z problemem alkoholowym. Zajęcia w tej grupie odbywają się 2 razy w tygodniu 16 razy

 

  • Grupa II - jest grupą pracy nad bezsilnością wobec alkoholu. Podczas pracy w tej grupie pacjent dowiaduje  się o destrukcyjnym wpływie picia na rożne obszary życiowe takie jak: życie duchowe, uczuciowe, osobiste, rodzinne, zawodowe.

       Zajęcia w tej grupie odbywają się 2 razy w tygodniu 16 razy.

 

  • Grupa III - jest grupą pracy nad głodem alkoholowym. Podczas pracy na tym etapie terapii pacjent dowiaduje się dlaczego trudno jest mu opanować chęć napicia się, jak radzić sobie z objawami głodu alkoholowego.

Zajęcia w tej grupie odbywają się 2 razy w tygodniu przez 16 zajęć tematycznych.

 

  • Grupa IV - jest grupą treningu konstruktywnych umiejętności społecznych. Jest to ostatni etap terapii, w którym pacjent zdobywa umiejętności potrzebne do trzeźwego życia. Uczy się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze prowadzące do nawrotów picia oraz radzić sobie z nimi.

Zajęcia w tej grupie odbywają się 1 raz w  tygodniu przez 16 zajęć tematycznych.

 

  • Grupa dla rodzin - jest grupą gdzie spotykają się najbliższe osoby dla uzależnionego ucząc się konstruktywnych sposobów pomocy osobie uzależnionej. Grupa spotyka się 1 raz w tygodniu 24 razy.

Zadaj pytanie lub zgłoś uwagę - odpowiemy !!!


 

Imię i nazwisko
Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Obsługa


 

 

Nasza Poradnia zajmuje się niesieniem pomocy osobom uzależnionym lub współuzależnionym od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, hazardu i innych uzależnień behawioralnych.

 

Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz zajęcia grupowe.

 

Spotkania indywidualne, to wizyty u lekarza psychiatry, wizyty z doraźnymi problemami u psychologa bądź terapeuty uzależnień, wizyty diagnostyczne oraz indywidualne terapie.

 

Spotkania grupowe, to zajęcia terapeutyczne odbywające się w grupach liczących  12-tu lub 25-ciu pacjentów. Do grupy kierowani są pacjenci po uprzednio postawionej diagnozie nozologicznej i problemowej.