Autor strony: Zbigniew Woźniak

 

 

z.wozniak@orange.pl         

 

Poradnia Terapii Uzależnienia

tel.: +48 56 46 123 92

Poradnia Terapii Uzależnienia Od Alkoholu 

i Innych Uzależnień

 

Grudziądz, ul. Sikorskiego 34-36

Zadaj pytanie lub zgłoś uwagę - odpowiemy !!!


 

Z początkiem swojej  "nowej" działalności Poradnia przeniosła swoją siedzibę z ulicy Mickiewicza do wolnostojącego budynku przy ul.Kalinkowej. Z uwagi na poprawę warunków lokalowych Poradnia powiększyła swój zakres udzielanych świadczeń o stałe grupowe zajęcia terapeutyczne. Działalność Poradni była finansowana przez Kujawsko-Pomorską Kasę Chorych oraz Branżową Kasę Chorych.

 

W 2002r. Poradnia przeniosła się z powrotem do centrum Grudziądza, tj na ulicę Wybickiego 30. Dobra lokalizacja, duże, przestronne pomieszczenia, niewielka cena wynajmu były atutem tej lokalizacji.

 

Niestety, w 2003r., budynek, wktórym mieściła się Poradnia został przejęty przez ZUS. Wobec tego Poradnia musiała szukać nowego miejsca.

 

Wybór padł na budynek przy ul.Mickiewicza 19. Z początkiem 2004r. nastąpiła przeprowadzka do nowej placówki. W tymże roku powstał Narodowy Fundusz Zdrowia, który przejął finansowanie naszej Poradni.

 

Po ponad 10 latach, tj od stycznia 2016r. Poradnia podjęła się kolejnej przeprowadzki. Tym razem wybór padł na  budynek "po starym pogotowiu" przy ul.Sikorskiego 34-36, gdzie mieścimy się się do dnia dzisiejszego. Chociaż, podobno, jeszcze do dzisiaj szukają nas ludzie na ul.Mickiewicza 19. 

Imię i nazwisko
Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Historia


 

 

Do roku  1998 Poradnia działała w strukturach Szpitala Miejskiego jako tzw "Poradnia Odwykowa".

Mieściła się wtedy przy ul.Mickiewicza 47 gdzie dzieliła swoje pomieszczenia z Poradnią Pulmonologiczną. Z powodu trudnych warunków lokalowych terapię grupową prowadzono w bardzo okrojonym wymiarze.

 

W 1998r. w ramach restrukturyzacji Szpitala Miejskiego ówczesnemu kierownikowi Poradni Odwykowej, Pani Urszuli Woźniak, zaproponowano powołanie NZOZ.  

 

I tak w oparciu o ustawę o zakładach opieki zdrowotnej z dnia 30 sierpnia 2001r. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy został zarejestrowany Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowatnej Poradnia Terapii Uzależnienia Od Alkoholu i Innych Uzależnień, która pod tą nazwą istnieje do dnia dzisiejszego.